Aktualności

MAR 25, 2013

MOTO-COUNTRY 2013 już w najbliższą sobotę

W sobotę 25 maja do Mszany zjadą milośnicy motocykli z całego regionu. Na terenie GOKiR odbędzie się zlot motorowy i festyn w stylu country. Na scenie WHISKEY RIVER, ACUSTIC, folkowa grupa STONEHENGE, czeski DETOURS i grupa artystyczno-kaskaderska WESTERN CLUB BLACK & BROWN.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 25, 2013

Pasja oczami Marii Magdaleny - ZDJĘCIA + FILM

"Pasja oczami Marii Magdaleny" to kolejne przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej Kredens, które wzbudziło niemałe emocje. Aktorzy bardzo realnie i dosadnie zaprezentowali pojmanie Jezusa, Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.   

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 24, 2013

Ceramika, witraże i nie tylko, czyli Międzynarodowe warsztaty rękodzieła

W sobotę 23 marca Ośrodek Kultury w Połomi pękał w szwach. Całodniowe warsztaty rękodzieła odwiedziło blisko 300 osób, wśród nich 50 gości z czeskich Frycovic. Imprezę zorganizowano w ramach projektu pn. "Tradycyjnie razem. Polsko-czeskie obrzędy i obyczaje".

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 20, 2013

Gospodynie z Gogołowej zapraszają na wycieczkę do Wisły

Nie było świętowania z okazji Dnia Kobiet - będzie atrakcyjna wycieczka. 6 kwietnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gogołowej ruszają do Wisły. W programie wejście na basen w hotelu "Gołębiewski" oraz obiad w pensjonacie "Halny".

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 19, 2013

Międzynarodowy festiwal rękodzieła

W najbliższą sobotę 23 marca odbędą się wyjątkowe warsztaty. Mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił m.in. w wypalaniu gliny i tworzeniu ceramicznych przedmiotów, wykonać witraż i ozdoby z filcu czy papierowej wikliny. Dla uczestników przygotowaliśmy posiłek. Wstęp bezpłatny.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 19, 2013

"Złota rybka", czyli pochwała pokory

W niedzielę 17 marca młodzi aktorzy z Gogołowej zaprezentowali swoje kolejne przedstawienie. Publiczność dopisała, mieszkańcy szczelnie wypełnili Ośrodek Kultury w Gogołowej. - Obawiałam się, że ludzie nie przyjdą i nasza praca pójdzie na marne. Na szczęście było inaczej - mówi Irena Liśnikowska,  instruktor i autorka scenariusza.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 12, 2013

W Gogołowej młodzież zagra po śląsku

W niedzielę 17 marca o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Gogołowej grupa teatralno-kabaretowa "Zza szafy" wystąpi z przedstawieniem "O rybaku i złotej rybce". Młodzież zagra po śląsku. Na scenie zaprezentują się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Gogołowej i Połomi. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 12, 2013

Pasja oczami Marii Magdaleny

Na tydzień przed Wielkanocą, w niedzielę 24 marca, w parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Połomi zorganizowana zostanie inscenizacja męki pańskiej pt: „Pasja oczami Marii Magdaleny".

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 10, 2013

Przepisy polskich i czeskich gospodyń w jednej książce

23 marca w Ośrodku Kultury w Połomi odbędzie się promocja książki pt. "Smaczności bez granic". Wydawcą publikacji zawierającej 115 przepisów kulinarnych jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

CZYTAJ WIĘCEJ ›