Aktualności

LUT 10, 2013

Koncert Walentynkowy

W najbliższy piątek o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Połomi zaśpiewają dwa zespoły wokalne działające w gminie Mszana - młodzieżowa grupa She, a także zespół Horyzont. Repertuar koncertu to oczywiście piosenki traktujące o miłości. Pojawią się głównie starsze utwory, nawet z lat siedemdziesiątych minionego wieku.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 04, 2013

Zostawiły chłopów w domu i balowały w babskim gronie

Po raz trzeci Koło Gospodyń Wiejskich w Gogołowej zorganizowało Babski Comber. W zabawie uczestniczyły nie tylko mieszkanki gminy Mszana, były także panie ze Świerklan czy Jastrzębia. Świetnie bawiła się także Krysia Gogołowska... 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 03, 2013

Kulig dla dzieci - 12 lutego, kulig dla dorosłych - 23 lutego

W ramach ferii zimowych GOKiR organizuje dla dzieci kulig w górach. Podobną imprezę przygotowujemy także dla dorosłych. W programie m.in. przejazd saniami i kiełbaski z ogniska. Trwają zapisy.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 03, 2013

FERIE 2013

Kulig w górach, wyjazdy na narty, zajęcia artystyczne, a także kulinarne wtorki i czwartki - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na czas ferii przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Podajemy harmonogram zajęć organizowanych we wszystklich trzech ośrodkach kultury.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 18, 2013

Ognisko baletowe już działa - są jeszcze wolne miejsca

W ubiegły wtorek odbyło się pierwsze spotkanie ogniska baletowego dla dzieci. To nowa grupa, która działa w Ośrodku Kultury w Połomi. Druga nowość to zajęcia z rytmiki. Zapisy ciągle trwają.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 18, 2013

Otwarcie modelarni w najbliższą środę w Ośrodku Kultury w Połomi

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie otwiera modelarnię. To odpowiedź na zainteresowanie uczniów szkół w Mszanie, Połomi i Gogołowej. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 15, 2013

Kolędowanie z mszańskimi gospodyniami

W czwartek 10 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Mszanie zorganizowało tradycyjne kolędowanie. Na scenie wystąpił Gminny Zespół Wokalny Horyzont. Było także wspólne śpiewanie kolęd, poczęstunek i zabawa taneczna.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 15, 2013

Nasze zespoły folklorystyczne wystąpiły na Jastrzębskim Koncercie Kolędowym

Koncert chórów i zespołów śpiewaczych z dekanatu Jastrzębie-Zdrój zorganizowano w niedzielę 13 stycznia w Kościele Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 11, 2013

Zajęcia z baletu i rytmiki dla dzieci.

GOKiR Mszana uruchamia kolejną grupę zainteresowań. Tym razem zajęcia organizowane będą w Ośrodku Kultury w Połomi. To lekcje baletu i rytmiki, które poprowadzi instruktor Anita Lisowska. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 stycznia o godz. 17.30.

CZYTAJ WIĘCEJ ›