Aktualności

MAJ 16, 2013

Młodzież wystąpiła dla ludzi chorych

W środę 15 maja grupa teatralna "Zza szafy" wystąpiła w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach. Młodzież działająca w Ośrodku Kultury w Gogołowej zaprezentowała bajkę "O rybaku i złotej rybce" oraz skecz "Strażak". Były również popisy taneczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 14, 2013

"Rodzina razem się trzyma" - bezpłatne porady fachowców i nie tylko

Wodzisławski ośrodek kultury i portal dla rodziców "I co dalej?" 26 maja organizuje bezpłatne warsztaty i porady pedagogów, psychologów, rehabilitantów. Zapisy trwają do 20 maja.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 06, 2013

Podium dla gości spoza gminy - skaterzy grali o puchar dyrektora GOKiR

W niedzielę najlepiej karta szła Mirosławowi Figasowi z Fortecy Świerklany. Skaterzy z Połomi uplasowali się tuż za podium. Dzień wcześniej rywalizowano o puchar wójta gminy Mszana. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 02, 2013

Piknik strażacki w Gogołowej

W sobotę 11 maja w Gogołowej strażacy będą się bawić z okazji swojego święta.  Pierwszym punktem będzie msza święta odprawiona przy miejscowej kapliczce w intencji strażaków i ich rodzin. Mundurowi będą także wspominać swojego patrona św. Floriana. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 25, 2013

Święto Ślązaków w Warszawie z naszym folklorem i kołoczem

Zespoły "Mszanianka" i "Połomianka" wystąpiły podczas Gali Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie. Uczestnicy zajadali się także połomskim kołoczem.  Jego smak docenili m.in. Krystyna Loska, Irena Santor, Olgierd Łukaszewicz czy Franciszek Pieczka. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 17, 2013

ZŁOTY DZWON czyli II Połomskie Spotkania z Folklorem - zgłoszenia.

Przed nami druga edycja imprezy organizowanej w Ośrodku Kultury w Połomi. Początek 6 czerwca, na zgłoszenia czekamy do 27 maja. Biesiadowanie ma charakter przeglądu, w którym uczestniczą folklorystyczne zespoły śpiewacze.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 11, 2013

"Gospodyni domowa" na bis

W środę 17 kwietnia grupa teatralna KREDENS po raz kolejny zaprezentuje przedstawienie pt. "Gospodyni domowa". Początek o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Wstęp wolny. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 08, 2013

Wyjazd na operetkę do Gliwickiego Teatru Muzycznego - zapisy

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie organizuje wyjazd do Gliwickiego Teatru Muzycznego na operetkę pt. "Wesoła Wdówka". Spektakl odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.30 (sobota). 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 07, 2013

Aerobik w Ośrodku Kultury w Gogołowej

Pierwsze zajęcia już w najbliższy wtorek 9 kwietnia. Poprowadzi je Anna Sylwesiuk, trenerka, która od lat zajmuje się tego typu ćwiczeniami. Z powodzeniem robi to także w Ośrodku Kultury w Mszanie. Cena za godzinne ćwiczenia to jedyne 5 zł.      

 

CZYTAJ WIĘCEJ ›