Aktualności

CZE 05, 2013

Mszanianka pierwsza, Połomianka druga - sukces naszych zespołów w Wodzisławiu

Zespoły folklorystyczne działające przy GOKiR w Mszanie wypadły świetnie na kolejnych  Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem. Przegląd odbył się 2 czerwca podczas Dni Wodzisławia. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 27, 2013

MOTO-COUNTRY - zdjęcia, film

Mimo niskich temperatur w zlocie motorowym i rodzinnym festynie w stylu country uczestniczyło ponad pół tysiąca osób, w tym 135 motocyklistów. Przyjechali nie tylko z Mszany i powiatu wodzisławskiego, ale m.in. z Gliwic, Zabrza, Katowic, Częstochowy i czeskiej Karviny. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 24, 2013

Dzień Matki w Gogołowej

Uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku Kultury w Gogołowej przygotowali specjalny program dla mam. Najmłodsi recytowali wiersze, młodzież zaprezentowała się w skeczach i popisach tanecznych, a dorośli wokaliści z gminnego zespołu wokalnego Horyzont wykonali utwory traktujące o miłości. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 24, 2013

Zlot chórów Dekanatu Jastrzębie-Zdrój

W środę 22 maja do Mszany zjechało 225 chórzystów Dekanatu Jastrzębie-Zdrój. Było wspólne nabożeństwo majowe a po nim śpiewy pod przewodnictwem dziekana Antoniego Pudlika i rożno. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 16, 2013

Młodzież wystąpiła dla ludzi chorych

W środę 15 maja grupa teatralna "Zza szafy" wystąpiła w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach. Młodzież działająca w Ośrodku Kultury w Gogołowej zaprezentowała bajkę "O rybaku i złotej rybce" oraz skecz "Strażak". Były również popisy taneczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 14, 2013

"Rodzina razem się trzyma" - bezpłatne porady fachowców i nie tylko

Wodzisławski ośrodek kultury i portal dla rodziców "I co dalej?" 26 maja organizuje bezpłatne warsztaty i porady pedagogów, psychologów, rehabilitantów. Zapisy trwają do 20 maja.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 06, 2013

Podium dla gości spoza gminy - skaterzy grali o puchar dyrektora GOKiR

W niedzielę najlepiej karta szła Mirosławowi Figasowi z Fortecy Świerklany. Skaterzy z Połomi uplasowali się tuż za podium. Dzień wcześniej rywalizowano o puchar wójta gminy Mszana. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 02, 2013

Piknik strażacki w Gogołowej

W sobotę 11 maja w Gogołowej strażacy będą się bawić z okazji swojego święta.  Pierwszym punktem będzie msza święta odprawiona przy miejscowej kapliczce w intencji strażaków i ich rodzin. Mundurowi będą także wspominać swojego patrona św. Floriana. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 25, 2013

Święto Ślązaków w Warszawie z naszym folklorem i kołoczem

Zespoły "Mszanianka" i "Połomianka" wystąpiły podczas Gali Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie. Uczestnicy zajadali się także połomskim kołoczem.  Jego smak docenili m.in. Krystyna Loska, Irena Santor, Olgierd Łukaszewicz czy Franciszek Pieczka. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›