Aktualności

MAR 10, 2013

Warsztaty sztuki użytkowej pod okiem instruktorki z Rybnika

Po filcowaniu, wykonywaniu m.in. ozdób świątecznych przyszedł czas na "papierową wiklinę". Wysoki poziom zajęć gwarantuje Justyna Figura z Rybnika, która do perfekcji opanowała sztukę wyplatania pięknych przedmiotów, takich jak chociażby koszyki. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 01, 2013

Ponad 100 tysięcy z Unii Europejskiej dla GOKiR w Mszanie

Fundusze zewnętrzne pozwolą zorganizować dwa festiwale rękodzieła, polowanie po czeskiej stronie granicy, a także przedsięwzięcie związane z kultywowanie tradycji rolniczych (odbędzie się ono w ramach dożynek gminnych). 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 27, 2013

Kulig w Istebnej (zdjęcia)

W sobotę 23 lutego odbył się kulig zorganizowany w Istebnej przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Uczestniczyło w nim blisko 60 mieszkańców gminy Mszana. Była nie tylko przejażdżka bryczkami, ale także ognisko i poczęstunek.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 23, 2013

FERIE 2013 - tydzień drugi (zdjęcia)

Ferie już za nami. Ponad 150 uczniów skorzystało z oferty Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Były m.in. wyjazdy na narty, kulig w górach, zajęcia kulinarne i artystyczne. W Mszanie powstał nawet teledysk z udziałem najmłodszych.

 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 20, 2013

Na stołach pierze z 20 gęsi

Sześćdziesiąt pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie spotkało się 19 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji na tradycyjnych szkubaczkach. Roboty miały co niemiara. Na stołach leżało pierze z 20 gęsi.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 20, 2013

Masz małe dzieci - skorzystaj z okazji

Twój maluszek wyrósł z ubranek, w kątach zalegają zabawki, którymi się już nie bawi, a w piwnicy kurzy się wózek - możesz oddać, sprzedać lub wymienić te rzeczy, umieszczając bezpłatne ogłoszenie w serwisie informacyjnym dla rodziców i opiekunów z powiatu wodzisławskiego: www.icodalej.com.pl.

 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 18, 2013

Koncert Walentynkowy - wysoki poziom zaskoczył nawet organizatorów (FILM)

Na scenie Ośrodka Kultury w Połomi zaprezentowało się 24 wykonawców reprezentujących zespoły wokalne "She" i "Horyzont" działające w gminie Mszana. Repertuar obejmował utwory starsze, pochodzące nawet z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 14, 2013

FERIE 2013 - tydzień pierwszy (ZDJĘCIA+FILM)

Kulig w górach, grillowanie na śniegu, wyjazdy na narty, zajęcia artystyczne i sportowe, to tylko niektóre punkty programu na ferie przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 11, 2013

Gospodynie w nagrodę pojechały do luksusowego SPA - (ZDJĘCIA+FILM)

Grupa teatralna "Kredens" zaprezentowała się w kolejnej premierze. Tym razem aktorzy (mieszkańcy Połomi) ukazali życie gospodyń, które postanowiły się wyrwać i zaszaleć w salonie odnowy biologicznej

 

CZYTAJ WIĘCEJ ›