Przepisy polskich i czeskich gospodyń w jednej książce

2013-03-10

23 marca w Ośrodku Kultury w Połomi odbędzie się promocja książki pt. "Smaczności bez granic". Wydawcą publikacji zawierającej 115 przepisów kulinarnych jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

96-stronicowa publikacja jest zwieńczeniem projektu "Frycovice - Mszana. Smaczności bez granic" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Autorami przepisów są mieszkańcy Mszany i czeskich Frycovic, a także organizacje działające w obu gminach: koła gospodyń wiejskich, związki emerytów, strażacy, pracownicy szkoły. Książka zawiera 115 przepisów podzielonych na cztery rozdziały odpowiadające porom roku. Wyprodukowana będzie w liczbie 1000 egzemplarzy, w najwyższej jakości druku, na kredowym papierze i w twardej oprawie.

Spotkanie promujące publikację rozpocznie się 23 marca o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Będzie czas na podsumowanie projektu i podziękowania. Wówczas rozdamy także książki wszystkim osobom obecnym na imprezie.  

Tego samego dnia ok. godz. 11.00, również w Ośrodku Kultury w Połomi, odbędzie się Festiwal Rękodzieła - pierwsza impreza w ramach nowego projektu "Tradycyjnie razem. Polsko-czeskie obrzędy i obyczaje". W programie warsztaty wypalania gliny, wykonywania witraży czy przedmiotów z papierowej wikliny. Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców gminy Mszana. 

POWRÓT