Co, gdzie, kiedy?

Z wizytą w TVP Katowice i Polskim Radiu

Gmina 10.02.2015r, godzina 10:51

Z wizytą w TVP Katowice i Polskim Radiu

W poniedziałek 9 lutego blisko czterdziestu mieszkańców gminy Mszana (głównie dzieci) wzięło udział w wycieczce do Katowic. Tutaj w ramach atrakcji na ferie organizowanych przez GOKiR zwiedzili radio i telewizję.


Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Telewizji Katowice. - Oprowadzał nas Grzegorz Barański, wydawca Aktualności. Wyjaśniał zawiłości związane z realizacją programów telewizyjnych. Grupa zobaczyła m.in. małe studio telewizyjne, była w pomieszczeniu realizatora dźwięku, a także w największym studio jakim dysponuje TVP Katowice. Tutaj powstają najważniejsze programy stacji, m.in. Aktualności - mówi Rafał Jabłoński, dyrektor GOKiR Mszana.

Prawdziwą gratką (szczególnie dla nieco starszych) była wizyta w siedzibie Radia Katowice.  Tutaj dwiema grupami z gminy Mszana zajęli się dziennikarze i prezenterzy: Marek Ciepliński i Cezary Orzech. Panowie zaprezentowali m.in. salę koncertową Polskiego Radia z niesamowitą akustyką, pomieszczenia realizatorów dźwięku, studia główne, w których prowadzone są audycje, a także muzeum radiowe. - Myślę, że dla wielu z nas wizyta w siedzibie radia była ciekawym przeżyciem. Być może dlatego, że oprowadzał nas Marek Ciepliński, pasjonat radiowy, który pracuje w katowickiej rozgłośni od 32 lat. Pan Marek mówił nie tylko o realizacji programów dzisiaj, ale sięgał do historii radia. Robił to w bardzo ciekawy i przystępny sposób - relacjonuje Agata Wrożyna-Juszczak, zastępca dyrektora GOKiR Mszana. 


Galeria zdjęć

Najnowsze galerie

Nasze VIDEO

Zarezerwuj salę

Zarezerwuj salę

Gmina Mszana

Gminny Ośrodek Sportu

RODO

MKIDN

Gminny Ośrodek Kultury
i Rekreacji w Mszanie

ul. Mickiewicza 92
44-325 Mszana
tel./fax: 32 4720076
e-mail: kontakt@gokir-mszana.pl

NIP: 647 25 65 994
Regon: 243019563
nr konta:
34 8470 0001 2001 0050 0089 0001

Pogoda Mszana z serwisu

Nasi Partnerzy