W Ogrójcu - koncert wielkopostny

2023-03-27

4 kwietnia godz. 17.45 Kościół św. Jerzego w Mszanie 

"W Ogrójcu" to niezwykły koncert - refleksyjny i kojący. Jest muzycznym spotkaniem na wielkopostny czas. Stawia na dobro i piękno w muzyce religijnej. Warto zatrzymać się z zabieganej codzienności, usiąść i oddać się rozważaniom na temat Wielkiego Postu.

Koncert został przygotowany przez dobrze znaną we wrocławskim środowisku muzycznym dyrygentkę i wokalistkę Barbarę Szarejko. "W Ogrójcu" jest sumą wieloletnich doświadczeń artystki w pracy z chórami - a w ostatnich latach, szczególnie po 2020 roku (okresie zamknięcia) szukaniem nowych możliwości wyrazu artystycznego i społecznego. Koncert prezentuje znane i mniej znane pieśni wielkopostne, inspirując się polską tradycją muzyczną, chóralistyką.

Barbara Szarejko jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunkach Wychowania Muzycznego oraz Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Wraz ze swoimi zespołami zdobyła nagrody na najważniejszych festiwalach chóralnych w Polsce (Legnica Cantat, Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej). Od lat jest związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym, współpracuje z Referatem Muzyki Archidiecezji Wrocławskiej. Rozwija wiedzę i praktykę na temat emisji głosu, edukacji muzycznej, a także kreatywnego wykorzystywania głosu, poprzez improwizację.

Towarzyszący artystce Maciej Seniorowicz (piano, instrumenty klawiszowe) to aktywnie działający muzyk i producent muzyczny, związany ze środowiskiem jazzowym i niezależnym. Muzyczne projekty zaprowadziły go do Kanady, Japonii, Niemiec i w wiele innych miejsc na świecie. Jest kompozytorem muzyki ilustracyjnej, basistą i klawiszowcem w wielu projektach muzycznych.

POWRÓT