Skaterzy z Połomi podsumowali sezon

2017-01-11

Miłośnicy skata sportowego spotkani się 9 stycznia w Ośrodku Kultury w Połomi. Było spotkanie przy stole i tradycyjnie krótkie rozgrywki.

W ubiegłym roku pierwsza drużyna Skat Klub Połomia zajęła 13 miejsce w III lidze, natomiast druga miejsce 21 i tym samym zanotowała spadek do ligi okręgowej. W Drużynowym Pucharze Polski z kolei pierwsza drużyna zajęła 45 miejsce, natomiast druga miejsce 36. Na przestrzeni całego roku najlepszym zawodnikiem klubu okazał się Wojciech Ciastowicz. Drugie miejsce zajął Andrzej Pawela, natomiast trzecie Alfred Orawski.

Turnieje organizowane przez skaterów cieszyły się dużą popularnością. W rozgrywkach o Puchar Dyrektora GOKiR Mszana wzięło udział 59 osób, na Turnieju Świątecznym o Karpia zjawiło się 50 osób, natomiast w wewnętrznych Mistrzostwach Gminy Mszana wzięło udział 25 osób i była to najlepsza frekwencja od kilku lat. Zawody, które  rozegrano w Gogołowej wygrał Czesław Michalik przed Bolesławem Gajdą i Krystianem Balcarem. Drużynowo najlepszą ekipą okazała się drużyna z Mszany, drugie miejsce dla Połomi i trzecie dla gospodarzy z Gogołowej.