Świąteczny karp pojechał do Świerklan czyli turniej skata w Połomi

2013-12-18

Tegoroczny Turniej o Karpia wygrał Piotr Gajda ze Świerklan. Imprezę, która odbyła się 16 grudnia zorganizowała tradycyjnie Sekcja Skata Sportowego GOKiR Połomia.

W zmaganiach uczestniczyło 31 skaterów z całego regionu. Zwycięzca odebrał 10 kg świątecznej ryby. Na drugim miejscu uplasował się Władysław Maziarczyk z Głożyn (7 kg karpia), natomiast na trzecim gospodarz i organizator imprezy Andrzej Pawela - prezes klubu GOKiR Połomia (5 kg karpia). Ryba trafiła także do siedmiu pozostałych zawodników, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

Awans do III ligi

W Sekcji Skata Sportowego GOKiR Połomia działa 14 zawodników. W Drużynowych Mistrzostwach Polski (liga) brały udział 2 drużyny. W 2013 r. w II lidze ekipa z Połomi zajęła 15 miejsce, a w lidze okręgowej 2 i tym samym zdobyła awans do III ligi.  Ponadto w Drużynowym Pucharze Okręgu obydwie drużyny wywalczyły awans do Drużynowego Pucharu Polski zajmując kolejno 2 oraz 5 miejsce. - Warto dodać, że w Finale Drużynowego Pucharu Polski w Goczałkowicach zajęliśmy 7 oraz 54 miejsce na 60 drużyn z całej Polski. Z kolei w Grand Prix Okręgu Krystian Balcar i Alfred Orawski wywalczyli awans do Indywidualnych Mistrzostw Okręgu zajmując 2 oraz 59 miejsce - mówi Andrzej Pawela, prezes połomskiego klubu.

W 2013 r. klub GOKiR Połomia zorganizował trzy turnieje: W marcu 2 kolejka II ligi - Turniej odbył się w Rogowie, a maju Grand Prix Okręgu o Puchar Dyrektora GOKiR Mszana i w grudniu wspomniany Turniej o Karpia Świątecznego.