Zostawiły chłopów w domu i balowały w babskim gronie

2013-02-04

Po raz trzeci Koło Gospodyń Wiejskich w Gogołowej zorganizowało Babski Comber. W zabawie uczestniczyły nie tylko mieszkanki gminy Mszana, były także panie ze Świerklan czy Jastrzębia. Świetnie bawiła się także Krysia Gogołowska... 

W zabawie uczestniczyło blisko 30 kobiet reprezentujących dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Każda w interesującym przebraniu. Panie musiały wykazać się nie tylko świetnym tańcem, ale i kondycją, a przede wszystkim umiejętnościami zręcznościowymi. O punkty walczono m.in. w konkurencji obierania ziemniaka w rękawicach roboczych, a także jedzenia banana i ciastka bez użycia rąk. Poza tym panie ścigały się w sztafecie skacząc na gumowej piłce i strzelając do bramki piłką lekarską. Nieobecność panów nie miała tutaj żadnego znaczenia. Kobiety same świetnie się bawiły, a wraz z nimi Krysia Gogołowska (Rafał Jabłoński, dyrektor GOKiR w przebraniu). Zabawa zakończyła się po północy.

- Panie przez te kilka godzin zupełnie zapomniały o troskach i problemach dnia codziennego. Były wśród nas koleżanki ze Świerklan czy Jastrzębia-Szerokiej, które pytały o termin kolejnej babskiej imprezy. Bardzo im się podobało. Myślę więc, że imprezę możemy uznać za bardzo udaną - podsumowuje Danuta Michalik, przewodnicząca KGW w Gogołowej.        

POWRÓT