Zawodnicy Klubu Skata Sportowego z Połomi podsumowali sezon

2013-01-09

Klub wystawia w rozgrywkach dwie drużyny, skupia 14 zawodników. Mają oni w swoim gronie uczestników Indywidualnych Mistrzostw Świata i wicemistrza Okręgu Śląsk-Południe. Jest nim Andrzej Pawela, prezes klubu z Połomi.

Oficjalne podsumowanie sezonu odbyło się 7 stycznia z udziałem Mirosława Szymanka, wójta gminy Mszana oraz Rafała Jabłońskiego i Agaty Wrożyny-Juszczak (dyrektor i zastępca GOKiR Mszana).

W lidze skata sportowego, czyli Drużynowych Mistrzostwach Polski Połomski klub reprezentują zawodnicy grający w II lidze (12 miejsce w tabeli) i w lidze III (16 miejsce w tabeli) - w nowym sezonie w lidze okręgowej. W Drużynowym Pucharze Polski "szkaciorze" z Połomi zajęli kolejno 29 i 35 miejsce (uczestniczyło 60 drużyn). Byli także widoczni podczas turniejów organizowanych na szczeblu okręgu, szczeblu krajowym i jak się okazało międzynarodowym. Do finału Indywidualnych Mistrzostw Okręgu awansowało trzech zawodników. Tytuł wicemistrza wywalczył prezes klubu Andrzej Pawela. Ponadto dwóch zawodników z Połomi: Ireneusz Burdzik oraz Krystian Balcar brało udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata organizowanych w Karpaczu. Pan Krystian zajął tam bardzo dobre 108 miejsce na ponad 800 uczestników.

W sezonie 2012 Klub Skata Sportowego w Połomi zorganizował trzy turnieje: o puchar dyrektora WOKiR Połomia (maj) - 62 zawodników, 5 kolejkę II ligi (wrzesień) i Turniej o Świątecznego Karpia (grudzień).