Świąteczno - noworoczny turniej skata w Połomi - do podziału 45 kg karpia

2012-12-17

W poniedziałek 17 grudnia w Ośrodku Kultury w Połomi rozegrano "Turniej świąteczny o karpia". Do rywalizacji stanęło blisko 40 zawodników z całego regionu.

Turniej, w którym nagrodą jest świąteczna ryba na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez klub skata z Połomi. - W tym roku do podziału mieliśmy 45 kg karpia, a więc zwycięzcy nie muszą już martwić się o rybę na świąteczny stół - mówi Andrzej Pawela, prezes Klubu Skata WOKiR Połomia, który w najbliższym sezonie zmieni nazwę i wystartuje jako GOKiR Połomia. W tym roku poszczęściło się także i jemu. Zajął drugie miejsce broniąc tym samym honoru gospodarzy. W nagrodę odebrał 7 kg karpia. Turniej wygrał Piotr Gajda z Fortecy Świerklany (nagroda to 10 kg ryby), a trzeci był Eugeniusz Pędziwiatr z Jubilata Jastrzębie (5 kg ryby). Czwarte miejsce dla Henryka Warło z Jubilata Jastrzębie, piąte dla Romana Ośliźloka z Fortecy Świerklany, zaś szóste dla Bronisława Muchy ze Skrzyszowa. Wszyscy trzej panowie otrzymali po 4 kg karpia. Siódme miejsce zajął Tomasz Liśnikowski (Połomia), ósme Krzysztof Górecki (Świerklany), a dziewiąte Stanisław Krzempek również ze Świerklan (w nagrodę po 3 kg ryby). Nagradzaną dziesiątkę zamkną Lucjan Pustelnik - niezrzeszony, który odebrał 2 kg świątecznej ryby.        

            W turnieju o karpia nie startowali zawodnicy z Mszany. Widoczni byli natomiast dwa dni wcześniej - w sobotę 15 grudnia w Rogowie podczas Mistrzostw Okręgu. Pierwsze miejsce zajął Rafał Wodecki, zaś trzecie Paweł Capanda (obaj reprezentują klub GOKiR Mszana). Drugie miejsce zajął Andrzej Pawela z Połomi. Tym samym całe podium zajęli zawodnicy z gminy Mszana. 

            (raj)

 

POWRÓT