Aktualności

STY 18, 2013

Otwarcie modelarni w najbliższą środę w Ośrodku Kultury w Połomi

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie otwiera modelarnię. To odpowiedź na zainteresowanie uczniów szkół w Mszanie, Połomi i Gogołowej. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 15, 2013

Kolędowanie z mszańskimi gospodyniami

W czwartek 10 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Mszanie zorganizowało tradycyjne kolędowanie. Na scenie wystąpił Gminny Zespół Wokalny Horyzont. Było także wspólne śpiewanie kolęd, poczęstunek i zabawa taneczna.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 15, 2013

Nasze zespoły folklorystyczne wystąpiły na Jastrzębskim Koncercie Kolędowym

Koncert chórów i zespołów śpiewaczych z dekanatu Jastrzębie-Zdrój zorganizowano w niedzielę 13 stycznia w Kościele Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 11, 2013

Zajęcia z baletu i rytmiki dla dzieci.

GOKiR Mszana uruchamia kolejną grupę zainteresowań. Tym razem zajęcia organizowane będą w Ośrodku Kultury w Połomi. To lekcje baletu i rytmiki, które poprowadzi instruktor Anita Lisowska. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 stycznia o godz. 17.30.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 09, 2013

Zawodnicy Klubu Skata Sportowego z Połomi podsumowali sezon

Klub wystawia w rozgrywkach dwie drużyny, skupia 14 zawodników. Mają oni w swoim gronie uczestników Indywidualnych Mistrzostw Świata i wicemistrza Okręgu Śląsk-Południe. Jest nim Andrzej Pawela, prezes klubu z Połomi.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 07, 2013

Zapraszamy na zabawy karnawałowe

W naszych ośrodkach kultury organizujemy zabawy karnawałowe. Pierwsza odbędzie się w Mszanie w sobotę 2 lutego, druga tydzień później w Połomi. W pierwszym przypadku zagra zespół "CURANT", w drugim grupa "FILAR". Zabawa w Mszanie to koszt 120 zł, w Połomi 110 zł (ceny od pary).

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 04, 2013

Jubileuszowa biesiada rolnicza

W sobotę 19 stycznia odbędzie się w Połomi tradycyjna biesiada rolnicza. Impreza organizowana jest już od 10 lat. Oprócz dobrej zabawy prowadzonej przez Grzegorza Stasiaka przygotowano krótkie szkolenie prowadzone przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Wodzisławiu.

 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 04, 2013

Napisz z nami polsko-czeską książkę kucharską

Nieźle radzisz sobie w kuchni, posiadasz ciekawy przepis kulinarny? Prześlij go nam i bądź jednym z autorów naszej książki kucharskiej. Na propozycje czekamy do 14 stycznia. Promocja książki w marcu po polskiej i czeskiej stronie granicy. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›