Co, gdzie, kiedy?

Wigilia w towarzystwie gości z czeskich Frycovic - świątecznie i smacznie

Mszana 14.12.2012r, godzina 00:00

Wigilia w towarzystwie gości z czeskich Frycovic - świątecznie i smacznie

W piątek 14 grudnia w Ośrodku Kultury w Mszanie zorganizowano "międzynarodową" Wigilię. Przy stole zasiedli mieszkańcy Mszany i partnerskiego miasta Frycovice. Były tradycyjne potrawy, opłatek i kolędy. 


          Impreza dobył się w ramach projektu: "Frycovice-Mszana. Smaczności bez granic".O świąteczna atmosferę zadbał m.in. Zespół Śpiewaczy "Mszanianka". Goście z Czech nie byli dłużni i również wykonali kilka pięknych kolęd charakterystycznych dla swojego kraju. Wigilia w Mszanie była ostatnim działaniem w ramach wspomnianego projektu. Przed nami jeszcze wydanie wspólnej publikacji. Będzie to książka kucharska, w której znajdą się polskie i czeskie przepisy kulinarne. Promocja książki odbędzie się w marcu.

            Jest szansa, że współpraca pomiędzy Frycovicami i Mszaną będzie kontynuowana. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji złożył już wniosek na kolejny projekt pod nazwą  "Tradycyjnie razem. Polsko-czeskie obrzędy i obyczaje". Przewiduje on realizację pięciu dzialań. Ewentualne dofinansowanie (wnioskowana kwota to blisko 100 tys. zł) umożliwi zorganizowanie w gminie Mszana dwóch części Festiwalu Rękodzieła (Wielkanoc i Boże Narodzenie), a także imprezy ukazujacej tradycje rolnicze. Po stronie czeskiej z kolei miałoby się odbyć "Polowanie na granicy", czyli impreza prezentująca tradycje łowieckie charakterystyczne dla Polski i Czech. Działanie piąte to nagranie filmu instruktażowego. Będzie to swoisty poradnik "zrób to sam". Uczestnicy projektu w prosty sposób wytłumaczą i pokażą jak wykonać ozdoby czy przedmoty codziennego użytku.    

(raj)    

 

Galeria zdjęć

Najnowsze galerie

Nasze VIDEO

Zarezerwuj salę

Zarezerwuj salę

Gmina Mszana

Gminny Ośrodek Sportu

Wspiera nas

JSW

Projekty Unijne

Gminny Ośrodek Kultury
i Rekreacji w Mszanie

ul. Mickiewicza 92
44-325 Mszana
tel./fax: 32 4720076
e-mail: kontakt@gokir-mszana.pl

NIP: 647 25 65 994
Regon: 243019563
nr konta:
34 8470 0001 2001 0050 0089 0001

Pogoda Mszana z serwisu

Nasi Partnerzy