Co, gdzie, kiedy?

FERIE 2019 - ZOBACZ CO PRZYGOTOWALIŚMY

Gmina 14.01.2019r, godzina 10:45

FERIE 2019 - ZOBACZ CO PRZYGOTOWALIŚMY

Muzeum komputerów i muzeum pożarnictwa, plac zabawa na górskim stoku, kulig w Brennej, kino, teatr, a także pakiet atrakcji na terenie gminy Mszana. 


 

 

 

 

 

 

Zapisy na wycieczki odbywają się w Ośrodku Kultury w Mszanie (tel. 32 4720076) i w Ośrodku Kultury w Połomi (tel. 32 4760415).

 

WAŻNE Udział w zajęciach stałych (bezpłatnych) organizowanych w trzech ośrodkach kultury (11,13,18 i 22 lutego) jest możliwy jedynie po wcześniejszym zapisaniu dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego. Konieczne jest również potwierdzenie zapoznania się z regulaminem zajęć (dostępny poniżej).    

 

TYDZIEN I

 

11 lutego (poniedziałek) ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY

 

Ośrodek Kultury w Mszanie - BAJKOWA CERAMIKA – warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży, ugniatanie i lepienie gliny, poznawanie technik i narzędzi, zdobienie. W ten sposób powstaną m.in. bajkowe zwierzęta, gliniane duchy, smoki i potwory, zabawki, figurki bajkowych postaci czy biżuteria. Zajęcia poprowadzi Anna Kokot.

Ośrodek Kultury w Gogołowej – WARSZTATY PLASTYCZNE I SENSORYCZNE

EBRU – malowanie na wodzie, ARTYSTA W KUCHNI– czyli do czego można wykorzystać mąkę poza pieczeniem ciasta. Przepisy na piankolinę i ciastolinę. PROJEKTANCI W AKCJI – tworzymy własne wzory na koszulkach lub torbach. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok.

Ośrodek Kultury w Połomi – „5 MINUTES CRAFTS”, czyli „Zrób to sam i się pochwal”  

Wykonywanie praktycznych ozdób, przedmiotów codziennego użytku, zabawek itp. przy zastosowaniu m.in. papieru, wosku i innych materiałów. Warsztaty i pokaz. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Wita. 

 

12 lutego (wtorek) – ZIMOWY PLAC ZABAW W WIŚLE  

 

Zabawy na stoku przygotowanym dla dzieci niejeżdżących na nartach. Możliwość zabrania ze sobą sanek (wyłącznie plastikowych) i jabłuszek do zjeżdżania. Karuzela ze śnieżnymi pontonami. Ponadto górka do zjeżdżania na sankach ze specjalnym przenośnikiem taśmowym, dzięki któremu bez wspinania dzieci dostaną się na szczyt górki. Posiłek: filet z kurczaka, frytki, surówka, herbata. Wyjazd 8.30, powrót ok. 16.00. Koszt 40 zł dzieci, 60 zł dorośli. W cenie przejazd, ubezpieczenie, bilet wstępu, posiłek.

http://www.stokstacjanarciarska.pl/dzieci

 

13 lutego (środa) - ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY
 

Ośrodek Kultury w Mszanie – WEŹ TO NA LOGIKĘ

Zabaw zespołowe, puzzle, gry planszowe. Dla tych, którzy lubią wyzwania w pojedynkę nie zabraknie atrakcyjnych, nieco bardziej skomplikowanych układanek logicznych. Zajęcia prowadzi Anna Kokot. 

Ośrodek Kultury w Gogołowej - TANIEC I TEATR, CZYLI  RUCH LUBIMY I W NIEGO SIĘ BAWIMY! Zabawy taneczne z wykorzystaniem rekwizytów (np. hula hop, wstążki do tańca), tańce w kole i nauka mini choreografii, gry i zabawy ruchowe, podczas których dzieci budują świadomość ciała i przestrzeni, zabawy z chustą animacyjną i tunelem animacyjnym, teatr kamishibai. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok.

Ośrodek Kultury w Połomi – CZAS NA WALENTYKI

Przygotowujemy się do Walentynek. Jak świetnie się bawić i sprawić innym niespodziankę. Przygotowywanie „zakochanych upominków”. Zabawa z elementami teatru i tańca. Zajęcia poprowadzi Renata Sobik.

 

14 lutego (czwartek) – WYJAZD DO KINA

Kino w Jastrzębiu-Zdroju, nowość - film pt. „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. bilety: 10 zł dzieci, 15 zł dorośli. Wyjazd godz. 9.45, powrót ok. 13.30.

https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+polski-48855

 

 
15 lutego (piątek) – CENTRALNE MUZEUM POŻARNICTWA W MYSŁOWICACH
 

Największa tego typu placówka w Polsce i jedna z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów. Najciekawsze z nich wyeksponowano, ujmując w działy tematyczne. Można zobaczyć m.in. zabytkowe wozy strażackie i sprzęt pożarniczy sprzed lat, a nawet wieków. Koszt 25 zł od osoby. Wyjazd godz. 8.00, powrót ok. 14.00. W drodze powrotnej McDonald.

http://cmp-muzeum.pl/

 

TYDZIEŃ II

 

18 lutego (poniedziałek) ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY

 

Ośrodek Kultury w Mszanie - SENSOPLASTYKA

Wszechstronne zajęcia rozwojowe dla dzieci z wykorzystaniem bezpiecznych produktów spożywczych. Co można zrobić z tego co mama kupuje w spożywczym. Zaskakujące warsztaty i nie tylko. Zajęcia poprowadzi terapeutka zajęciowa Martyna Soroczyńska.

Ośrodek Kultury w Gogołowej - LATAJĄCY DYWAN 

Multisensoryczne warsztat dla dzieci. Podróż w egzotyczne części świata. Odwiedzimy także Japonię, a nawet kosmos. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok

Ośrodek Kultury w Połomi - BAJKOWA CERAMIKA

Warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży, ugniatanie i lepienie gliny, poznawanie technik i narzędzi, zdobienie. W ten sposób powstaną m.in. bajkowe zwierzęta, gliniane duchy, smoki i potwory, zabawki, figurki bajkowych postaci czy biżuteria. Zajęcia poprowadzi Anna Kokot.

 

19 lutego (wtorek) – MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI W KATOWICACH

 

Niebywała podróż w czasie - ekspozycja przeniesie nas w czasie o ponad 40 lat w przeszłość. Ten okres w Informatyce to kilka wieków w Architekturze. W magazynie muzealnym zgromadzono ponad 3900 eksponatów, z czego na ekspozycji jest już ponad 550 komputerów. Koszt 35 zł od osoby. Wyjazd 8.45, powrót ok. 14.30. W drodze powrotnej McDonald.

http://www.muzeumkomputerow.edu.pl/

 

20 lutego (środa) – KULIG DLA DZIECI W BRENNEJ

 

Wyjazd godz. 9.00, koszt 45 zł od osoby (kiełbaska, chleb, herbata). Posiłek w karczmie „Na Kamieńcu” – możliwość dokupienia innego posiłku na miejscu według menu.

 

21 lutego (czwartek)  - WYJAZD DO TEARU MIEJSKIEGO W GLIWICACH
 

Zapraszamy na spektakl pt. „Niezwykły lot pilota Pirxa”. Koszt 25 zł od osoby. Wyjazd 8.15, powrót ok. 14.00. W drodze powrotnej McDonald.

https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/niezwykly-lot-pilota-pirxa/

 

22 lutego (piątek) - ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY
 

Ośrodek Kultury w Mszanie – WARSZTATY MŁODEGO FILMOWCA

Uczestnicy poznają wszelkie tajniki związane z tworzeniem filmu. Zaczniemy oczywiście od pomysłów i tworzenia scenariusza, przejdziemy przez etap opracowywania scenopisu i podziału obowiązków na planie filmowym, aż do wyboru narzędzi do pracy (np. telefon, aparat, kamera cyfrowa), przygotowania scenografii, procesu filmowania i wreszcie do postprodukcji. Drobny poczęstunek. Zajęcia prowadzi Anna Kokot.

Ośrodek Kultury w Gogołowej - BAL KARNAWAŁOWY

ZACZAROWANY LAS – zabawa taneczna, gry i konkursy, zamykanie dzieci w bańce i inne pomysłowe recepty na dobra zabawę. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok.

Ośrodek Kultury w Połomi – OGNISKO I ZABAWY NA ŚNIEGU

Zajęcia na świeżym powietrzu, podchody, ognisko i zabawy na śniegu przy altanie sołeckiej w Połomi. Wariant drugi (nieodpowiednia pogoda) zajęcia artystyczne w budynku Ośrodka Kultury. Drobny poczęstunek. Zajęcia prowadzi Agata Wrożyna-Juszczak i Renata Sobik.

 

REGULAMIN

zajęć stałych podczas ferii w dniach

11,13,18 i 22 lutego 2019 roku

 

1. Zajęcia odbywają się w ośrodkach kultury w Połomi, Mszanie i Gogołowej administrowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie.

2. W zajęciach mogą brać udział jedynie osoby zapisane na listę uczestników przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka.

3. Warunkiem wpisania uczestnika zajęć na listę jest pisemne potwierdzenie zapoznania się rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z regulaminem zajęć, a także wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka oraz udostępnienie jego wizerunku na zdjęciach publikowanych przez GOKiR Mszana.

4. Czas prowadzenia zajęć określa się w godz. 9.00 – 12.00. W tym czasie uczestnicy znajdują się pod opieką pracowników GOKiR Mszana.

5. Obowiązek przywozu (doprowadzenia) na zajęcia i obowiązek odwozu (odprowadzenia) uczestników spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych dzieci.    

6. W godzinach zajęć uczestnicy nie mogą samowolnie opuszczać budynku i oddalać się od grupy w przypadku prowadzenia zajęć w plenerze.

7. Należy korzystać tylko i wyłącznie z pomieszczeń udostępnionych przez obsługę ośrodków kultury.

8. Wszelkie wypadki i zdarzenia należy zgłaszać opiekunom.

9. Zabrania się samowolnego podłączania urządzeń elektrycznych.

10. Za szkody materialne wyrządzone przez uczestników odpowiadają rodzice lub prawni opiekunowie osoby nieletniej.

11. Za rzeczy osobiste uczestników, zagubione lub zniszczone, GOKiR Mszana nie ponosi odpowiedzialności.

12. Uczestnicy zobowiązani są podporządkować się poleceniom opiekunów.


 

Najnowsze galerie

Nasze VIDEO

Zarezerwuj salę

Zarezerwuj salę

Gmina Mszana

Gminny Ośrodek Sportu

RODO

MKIDN

Gminny Ośrodek Kultury
i Rekreacji w Mszanie

ul. Mickiewicza 92
44-325 Mszana
tel./fax: 32 4720076
e-mail: kontakt@gokir-mszana.pl

NIP: 647 25 65 994
Regon: 243019563
nr konta:
34 8470 0001 2001 0050 0089 0001

Pogoda Mszana z serwisu

Nasi Partnerzy