Co, gdzie, kiedy?

Dziecięcy zespół Koralik z Gogołowej gościnnie na Przeglądzie Złoty Dzwon

Połomia 17.06.2015r, godzina 10:00

Dziecięcy zespół Koralik z Gogołowej gościnnie na Przeglądzie Złoty Dzwon

Po raz czwarty w Połomi odbył się Przegląd Zespołów Śpiewaczych im. Józefa Pękały. Zjawiło się 13 zespołów, w tym nowo powstała grupa dziecięca "Koralik" z Gogołowej. 


W imprezie wzięło udział ponad 200 śpiewaków z powiatu wodzisławskiego i nie tylko. Były bowiem także zespoły z Czernicy i ze Świerklan. Gościnnie zaprezentował się nowo powstały dziecięcy zespół "Koralik" z Gogołowej. Maluchy świetnie się bawiły, a wraz z nimi publiczność. - Nie ukrywamy, że dzieci się stresowały i nie były pewne swoich umiejętności. Pokazały jednak, że potrafią się świetnie bawić i dobrze się czują w tradycyjnej formie jaką jest folklor. Zapraszamy kolejne dzieciaczki do naszego zespołu - mówią: Irena Liśnikowska i Agata Wrożyna-Juszczak z GOKiR Mszana, które przygotowały dzieci do występu.

Wyróżnienie Przeglądu Złoty Dzwon trafiło w tym roku do zespołu "Gorzyczanie" z Gorzyc. Grupa zaprezentowała bardzo wysokie umiejętności wokalne. Zachwyciła także tradycyjnym śląskim strojem. Jury przewodniczyła Dominika Brzoza-Piprek. Oceniali także: Bernard Macionczyk z zespołu "Połomianka" i Zygmunt Wolny z "Mszanianki".  Każda z grup otrzymała pamiątkowe, ceramiczne dzwonki wykonane przez Annę Rudkowską z GOKiR Mszana.    

Na scenie w Połomi zaśpiewały: "Gospodynki" z Godowa, "Gołężanki" z lubomskiej Grabówki, "Syryniczki" z Syryni, zespół "Ballada" z Godowa, "Trojok" z Czernicy, "Gorzyczanie" z Gorzyc, "Melodia" ze Skrbeńska, "Paulinki" ze Świerklan, "Pszowiki" z Pszowa, "Podbuczaniki" z Podbucza i w roli gospodarzy zespoły: "Mszanianka" oraz "Połomianka".

Od ubiegłego roku patronem honorowym imprezy jest śp. Józef Pękała, były dyrygent zespołu śpiewaczego Połomianka, koncertował z wieloma orkiestrami, a za swoją działalność artystyczną otrzymał m.in. odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Galeria zdjęć


Video

Najnowsze galerie

Nasze VIDEO

Zarezerwuj salę

Zarezerwuj salę

Gmina Mszana

Gminny Ośrodek Sportu

RODO

MKIDN

Gminny Ośrodek Kultury
i Rekreacji w Mszanie

ul. Mickiewicza 92
44-325 Mszana
tel./fax: 32 4720076
e-mail: kontakt@gokir-mszana.pl

NIP: 647 25 65 994
Regon: 243019563
nr konta:
34 8470 0001 2001 0050 0089 0001

Pogoda Mszana z serwisu

Nasi Partnerzy