Aktualności

CZE 16, 2013

Festyn Rodzinny w Mszanie już w najbliższą niedzielę

23 czerwca o godz. 16.00 rozpocznie się impreza organizowana dla dzieci i nie tylko przez Gminne Przedszkole w Mszanie i GOKiR. W programie wiele atrakcji dla całej rodziny.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

CZE 12, 2013

Popis umiejętności

Uczestnicy zajęć nauki gry na gitarze i akordeonie wystąpili na scenie Ośrodka Kultury w Mszanie. 11 czerwca swoje umiejętności zaprezentowało 11 uczniów lekcji prowadzonych w GOKiR przez Stanisława Pogodę. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

CZE 10, 2013

Nowe zadaszenie sceny przy Ośrodku Kultury w Mszanie

W maju zakończono remont muszli koncertowej w Mszanie. Jeszcze w czerwcu zostaną oddane do użytku dodatkowe pomieszczenia w Ośrodku Kultury w Połomi, a w wakacje przeprowadzony zostanie remont budynku Ośrodka Kultury w Gogołowej. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 27, 2013

MOTO-COUNTRY - zdjęcia, film

Mimo niskich temperatur w zlocie motorowym i rodzinnym festynie w stylu country uczestniczyło ponad pół tysiąca osób, w tym 135 motocyklistów. Przyjechali nie tylko z Mszany i powiatu wodzisławskiego, ale m.in. z Gliwic, Zabrza, Katowic, Częstochowy i czeskiej Karviny. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 24, 2013

Zlot chórów Dekanatu Jastrzębie-Zdrój

W środę 22 maja do Mszany zjechało 225 chórzystów Dekanatu Jastrzębie-Zdrój. Było wspólne nabożeństwo majowe a po nim śpiewy pod przewodnictwem dziekana Antoniego Pudlika i rożno. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 25, 2013

MOTO-COUNTRY 2013 już w najbliższą sobotę

W sobotę 25 maja do Mszany zjadą milośnicy motocykli z całego regionu. Na terenie GOKiR odbędzie się zlot motorowy i festyn w stylu country. Na scenie WHISKEY RIVER, ACUSTIC, folkowa grupa STONEHENGE, czeski DETOURS i grupa artystyczno-kaskaderska WESTERN CLUB BLACK & BROWN.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 10, 2013

Warsztaty sztuki użytkowej pod okiem instruktorki z Rybnika

Po filcowaniu, wykonywaniu m.in. ozdób świątecznych przyszedł czas na "papierową wiklinę". Wysoki poziom zajęć gwarantuje Justyna Figura z Rybnika, która do perfekcji opanowała sztukę wyplatania pięknych przedmiotów, takich jak chociażby koszyki. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 20, 2013

Na stołach pierze z 20 gęsi

Sześćdziesiąt pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie spotkało się 19 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji na tradycyjnych szkubaczkach. Roboty miały co niemiara. Na stołach leżało pierze z 20 gęsi.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

STY 15, 2013

Kolędowanie z mszańskimi gospodyniami

W czwartek 10 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Mszanie zorganizowało tradycyjne kolędowanie. Na scenie wystąpił Gminny Zespół Wokalny Horyzont. Było także wspólne śpiewanie kolęd, poczęstunek i zabawa taneczna.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›