Aktualności

MAJ 10, 2022

Konkurs dla uczniów liceów plastycznych

Do wygrania nagrody pieniężne w wysokości od 1000 do 300 zł. Na prace konkursowe czekamy do 10 czerwca. Temat główny to wydarzenia historyczne związane z procesem powrotu Górnego Śląska do Polski. Szczegóły w regulaminie konkursu, który jest dostępny TUTAJ.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 04, 2022

Spektakl "Bajkomat" w ramach akcji Teatralne Soboty

Tym razem, w sobotę 21 maja przyjeżdża do nas Teatr Gry i Ludzie z Katowic. Przedstawienie odbędzie się w Ośrodku Kultury w Połomi o godz. 16.00. Bilety w cenie 10 zł dostępne pół godziny przed spektaklem.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 29, 2022

Jedziemy do ZOO w Opolu – zapisy

Zapraszamy do jednego z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. ZOO w Opolu po modernizacji jest wyjątkowym miejscem dla miłośników zwierząt i otoczenia, w którym żyją.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 12, 2022

Wystawa Ewy Lis w wirtualnej galerii

Maluje i poznaje tajniki malarstwo na zajęciach EDUS w Pawłowicach. Tam też raz w roku organizowane są wystawy prac, w których bierze udział. Poziom jej malarstwa pozwala na prezentowanie prac indywidualnie. Dlatego tez panią Ewę gościmy w naszej galerii wirtualnej.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 10, 2022

Festiwal Palmy Wielkanocnej za nami

Kolejny Festiwal Palmy Wielkanocnej za nami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i postawienie rekordowej palmy. Dziękujemy paniom z KGW Mszana (Eugenii Rduch, Renacie Pisarek i Zofii Orszulik) za upieczenie pysznych baranków i babek wielkanocnych, które trafiły do uczestników naszego świątecznego spotkania. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 06, 2022

W niedzielę stawiamy rekordową palmę wielkanocną.

Już 10 kwietnia zapraszamy do Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. O godz. 15.00 nastąpi rozstrzygnięcie „Konkursu na palmę wielkanocną”.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 06, 2022

Teatr KREDENS w trasie artystycznej

Grupa Teatralna Kredens działająca w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie w ostatnim czasie wystąpiła w Pawłowicach, Suszcu i w Rybniku. Przed aktorami spektakle w Świerklanach i Niewiadomiu.  

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 01, 2022

Ruszają lekcje języka polskiego dla Ukraińców

Do tej pory na zajęcia zgłosiło się 36 obywateli Ukrainy, którzy dotarli do naszej gminy z terenów objętych działaniami wojennymi.
Наразі на заняття записалися 36 громадян України, які прибули до нашої комуни з районів, які постраждали від бойових дій.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 21, 2022

IV Festiwal Palmy Wielkanocnej

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową zapraszamy do Mszany na Festiwal Palmy Wielkanocnej. 10 kwietnia odbędzie się on po raz czwarty w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Początek o godz. 15.00.

CZYTAJ WIĘCEJ ›