Aktualności

CZE 20, 2013

Izba Regionalna w Gogołowej już otwarta

Pomieszczenie powstało w budynku Ośrodka Kultury w Gogołowej. Stworzyła je Danuta Michalik, przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przy wsparciu kilku zapaleńców. To prawdziwa perełka bogata w wyjątkowe przedmioty. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 24, 2013

Dzień Matki w Gogołowej

Uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku Kultury w Gogołowej przygotowali specjalny program dla mam. Najmłodsi recytowali wiersze, młodzież zaprezentowała się w skeczach i popisach tanecznych, a dorośli wokaliści z gminnego zespołu wokalnego Horyzont wykonali utwory traktujące o miłości. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 16, 2013

Młodzież wystąpiła dla ludzi chorych

W środę 15 maja grupa teatralna "Zza szafy" wystąpiła w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach. Młodzież działająca w Ośrodku Kultury w Gogołowej zaprezentowała bajkę "O rybaku i złotej rybce" oraz skecz "Strażak". Były również popisy taneczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAJ 02, 2013

Piknik strażacki w Gogołowej

W sobotę 11 maja w Gogołowej strażacy będą się bawić z okazji swojego święta.  Pierwszym punktem będzie msza święta odprawiona przy miejscowej kapliczce w intencji strażaków i ich rodzin. Mundurowi będą także wspominać swojego patrona św. Floriana. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

KWI 07, 2013

Aerobik w Ośrodku Kultury w Gogołowej

Pierwsze zajęcia już w najbliższy wtorek 9 kwietnia. Poprowadzi je Anna Sylwesiuk, trenerka, która od lat zajmuje się tego typu ćwiczeniami. Z powodzeniem robi to także w Ośrodku Kultury w Mszanie. Cena za godzinne ćwiczenia to jedyne 5 zł.      

 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 20, 2013

Gospodynie z Gogołowej zapraszają na wycieczkę do Wisły

Nie było świętowania z okazji Dnia Kobiet - będzie atrakcyjna wycieczka. 6 kwietnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gogołowej ruszają do Wisły. W programie wejście na basen w hotelu "Gołębiewski" oraz obiad w pensjonacie "Halny".

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 19, 2013

"Złota rybka", czyli pochwała pokory

W niedzielę 17 marca młodzi aktorzy z Gogołowej zaprezentowali swoje kolejne przedstawienie. Publiczność dopisała, mieszkańcy szczelnie wypełnili Ośrodek Kultury w Gogołowej. - Obawiałam się, że ludzie nie przyjdą i nasza praca pójdzie na marne. Na szczęście było inaczej - mówi Irena Liśnikowska,  instruktor i autorka scenariusza.

CZYTAJ WIĘCEJ ›

MAR 12, 2013

W Gogołowej młodzież zagra po śląsku

W niedzielę 17 marca o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Gogołowej grupa teatralno-kabaretowa "Zza szafy" wystąpi z przedstawieniem "O rybaku i złotej rybce". Młodzież zagra po śląsku. Na scenie zaprezentują się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Gogołowej i Połomi. 

CZYTAJ WIĘCEJ ›

LUT 04, 2013

Zostawiły chłopów w domu i balowały w babskim gronie

Po raz trzeci Koło Gospodyń Wiejskich w Gogołowej zorganizowało Babski Comber. W zabawie uczestniczyły nie tylko mieszkanki gminy Mszana, były także panie ze Świerklan czy Jastrzębia. Świetnie bawiła się także Krysia Gogołowska... 

CZYTAJ WIĘCEJ ›