Warsztaty robotyki i programowania LEGO

2023-03-01

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia z programowania i robotyki LEGO. Odbędą się one w Ośrodku Kultury w Połomi (czwartki godz. 17.00), a także w Ośrodku Kultury w Mszanie (poniedziałki godz. 17.00). Zapisy pod nr tel. 695 457 597, biuro@mlodzikonstruktorzy.pl lub w GOKiR Mszana.

Zajęcia odbywają się cyklicznie jeden raz w tygodniu (60minut) w dwóch grupach: Robotyka Kids (wiek 7-9 lat) oraz Robotyka Junior (wiek 10-12 lat)

* start zajęć w momencie uzbierania grupy.

Koszt zajęć to 100 zł za miesięcznie.

* niezobowiązujące pierwsze zajęcia

* zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz rodzeństwa uczestniczącego w zajęciach

Przykładowe zdjęcia i filmy z zajęć:

www.facebook.com/mlodzikonstruktorzy

www.mlodzikonstruktorzy.pl

Robotyka Kids 7-9 lat to warsztaty stworzone dla młodszych dzieci. Nauka budowania i programowania prostych konstrukcji z wykorzystaniem zasad: zobacz, zbuduj, zaprogramuj, zagraj. Każde zajęcia to ciekawy projekt do wykonania! Korzystamy z najnowszych zestawów edukacyjnych Lego Spike Essential. Lego Education to najlepsze narzędzia do nauczania robotyki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zestaw składa się ze zbioru klocków LEGO oraz elementów elektronicznych w postaci silnika, czujników, huba służącego do połączenia z tabletem. Podczas zajęć dzieci budują roboty stopniowo poznając kolejne zagadnienia z nauk technicznych oraz programują intuicyjną metodą przeciągnij – upuść. Poznają podstawowe komendy programistyczne i zasady działania czujników. Dzieci pracują w zespołach dwuosobowych, dzięki czemu rozwijają umiejętności społeczne, uczą się komunikacji i współpracy.

Robotyka junior 10-12 lat to warsztaty stworzone z myślą o starszych dzieciach. Nauka budowania i programowania bardziej złożonych konstrukcji z wykorzystaniem najnowszych zestawów edukacyjnych Lego Spike Prime. Nauka odbywa się z wykorzystaniem zasad: zobacz, zbuduj, zaprogramuj, zagraj. Poza budowaniem zgodnie z instrukcjami dzieci otrzymują zadania – problemy do rozwiązania. Aby naprawić projekt muszą zidentyfikować problem, nazwać go i znaleźć rozwiązanie. Im bardziej zaawansowana grupa, tym więcej tworzą i wymyślają sami uczniowie. Każde zajęcia to nowy i ciekawy projekt do wykonania. Dzieci pracują w zespołach dwuosobowych, dzięki czemu rozwijają umiejętności społeczne, uczą się komunikacji i współpracy.

POWRÓT