GOKiR uruchamia studio telewizyjne

2021-01-29

Od piątku 29 stycznia mieszkańcy gminy Mszana mają swoją „telewizję internetową”. W popularnym serwisie YouTube pojawił się kanał „TV Mszana”.

Koordynacją nagrań i pracy przy produkcji materiałów zajął się Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie, który w Połomi otworzył także studio telewizyjne. Fundusze na sprzęt podarowała Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, natomiast remont pomieszczeń przeprowadzono ze środków własnych. Przedsięwzięcie kosztowało łącznie nieco ponad 50 tysięcy złotych.

Zamierzamy publikować głównie materiały interesujące mieszkańców gminy Mszana i dla nich przydatne – mówi Rafał Jabłoński, dyrektor GOKiR Mszana. - Do współpracy zapraszamy wszystkie instytucje z terenu gminy. Od klubów sportowych, poprzez przedszkola i szkoły, aż po parafie i grupy nieformalne działające na naszym terenie. Mam nadzieję, że „TV Mszana” stanie się miejscem przyjaznym, integrującym mieszkańców i wolnym od polityki – dodaje Rafał Jabłoński. Nie ukrywa, że decyzję o uruchomieniu studia przyśpieszyła trwająca pandemia i zmiana stylu życia, które dzisiaj jeszcze częściej toczy się w sieci.

Filmy dostępne na kanale TV MSZANA

 

                                                                                                             

POWRÓT