TEATR FIGA w Mszanie

2020-02-06

Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Mszanie na spektakl pt. „Kobietkowo” w wykonaniu TEATRU FIGA z Rudy Śląskiej. 23 lutego, godz. 17.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem.

To spektakl, w którym sześć kobiet dzieli się spostrzeżeniami na tematy im bliskie bo kobiece. Ukazane są różne odsłony kobiet i role, które przychodzi im grać w życiu. Poruszone są oczywiście kwestie relacji damsko-męskich ale także słabe strony kobiet. Wszystko po to, by pokazać jak ważny jest dystans i umiejętność śmiania się samych z siebie. Przedstawienie porusza również problem kobiety, która chce być doskonałą matką, żoną….. i odnoszącą sukcesy profesjonalistką  i robi co może, by tym ambicjom sprostać, co wywołuje w niej mnóstwo sprzecznych emocji. Spektakl to spora dawka humoru ale też celnych myśli skłaniających do refleksji.

Scenariusz i reżyseria: Anna Białoń

Występują: Alicja Skrzyńska, Zofia Pająk, Nina Siwy, Monika Orlof-Jagiełło, Katarzyna Płaczek, Anna Białoń

Opinie widzów:

Spektakl ,,Kobietkowo” to dowcipne ukazanie świata kobiet, które zmagają się z wieloma rolami. Skłania do refleksji i choć momentami pokazuje też gorzką stronę kobiecej codzienności, jest pełen humoru i pozytywnej energii. Przedstawienie dobre dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy mogą lepiej poznać zawiłą naturę kobiet. Doskonała odskocznia od codziennej rutyny. Polecam

Aleksandra Szewczyk z Wrocławia

,,Kobietkowo” to spektakl zarazem śmieszny jak i refleksyjny. Myślę,  ze każda z nas zobaczyła siebie trochę jak w lustrzanym odbiciu. Ważne jest przesłanie - ostatecznie okazuje się, że jesteśmy silne, potrafimy zawsze się podnieść i działać. Dziękuję Paniom za mądrą lekcję o naszej trudnej kobiecości.

Barbara 

"Kobietkowo" to fantastyczny spektakl pokazujący w żartobliwy sposób rzeczywisty świat kobiet XXI w. Dodatkowo zagrany przez kobiety silne i emanujące pasją do tego co robią. Wszytko razem tworzy wspaniałą atmosferę, a godzina spektaklu mija niczym 5 min !

Martyna z Sosnowca

 

O Teatrze:

Teatr Figa powstał w lutym 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. W skład zespołu wchodzą kobiety o różnym temperamencie i osobowościach, różnym stopniu doświadczenia teatralnego, zawodowo zajmujące się zupełnie innymi profesjami. Łączy ich jedno - chęć wspólnej pracy twórczej, w oderwaniu od codziennych obowiązków oraz potrzeba rozwoju i wyrażania siebie poprzez sztukę.

 

POWRÓT