Skaterzy z Połomi podsumowali sezon

2018-12-19

Awans do drugiej ligi oraz dobre wyniki w zawodach na szczeblu okręgu i kraju.

Skat Klub Połomia skupia dwie drużyny. Pierwsza zajęła drugie miejsce w trzeciej lidzie i tym samym awansowała o szczebel wyżej. Druga drużyna rywalizuje w lidzie okręgowej. W minionym sezonie zajęła 5 miejsce.

Skaterzy z Połomi triumfowali w drużynowym Pucharze Okręgu, a druga drużyna zajęła w tych rozgrywkach 7 miejsce. Na szczeblu krajowym ekipa działająca pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie skończyła rywalizację na miejscu 18.

Indywidualnie w Mistrzostwach Polski 8 miejsce zajął Edward Dudkiewicz, a Krystian Balcar był 83. Na szczeblu okręgu triumfował Werner Mandera, Ireneusz Burdzik był 9, Andrzej Pawela 16, a Krystian Balcar 24.

Rywalizowano także w Otwartych Mistrzostwa Okręgu (mogli wziąć udział także zawodnicy niezrzeszeni). Tutaj najlepsza była Iwona Bojdoł, a Krystian Balcar zajął 2 miejsce.

W lipcu rozegrano turniej Grand Prix Okręgu oraz Mistrzostwa Gminy Mszana. W pierwszy zawodach zwyciężył Waldemar Wojtczyk przed Alfredem Orawskim. Edward Dudkiewicz zakończył zmagania na miejscu 9. W drugim turnieju wygrała ekipa z Gogołowej przed Mszaną i Połomią. Indywidualnie triumfował Bolesław Gajda, drugi był Tomasz Liśnikowski, natomiast trzeci Arkadiusz Michalik.

W grudniu po raz dwunasty odbył się Turniej o Karpia Świątecznego. Uczestniczyło w nim 37 osób. Zwyciężył Władysław Maziarczyk, a Ireneusz Burdzik zajął czwartą lokatę.

W rozgrywkach Grand Prix klubu w Połomi najlepszy okazał się Roman Ośliźlok, Edward Dutkiewicz, Henryk Herok. Panowie na zdjęciu w towarzystwie Andrzeja Paweli prezesa klubu i Rafała Jabłońskiego dyrektora GOKiR Mszana.