Skaterzy z Połomi podsumowali sezon

2018-01-10

Najważniejsze sprawy dla klubu omawiano w poniedziałek 8 stycznia w Ośrodku Kultury w Połomi. Tradycyjnie wręczono puchary najlepszym zawodnikom ubiegłego sezonu.

Klub GOKiR Połomia w rozgrywkach ligowych reprezentują dwie. Pierwsza zajęła 13 miejsce w III lidze (8 miejsce w Drużynowym Pucharze Okręgu), natomiast druga miejsce 10 w lidze okręgowej (16 miejsce w Drużynowym Pucharze Okręgu). Z kolei w Drużynowym Pucharze Polski klub z Połomi zajął 34 miejsce (startowało 80 drużyn). Najlepszym zawodnikiem GOKiR Połomia ubiegłego sezonu został Krystian Balcar. Wyprzedził on Waldemara Wojtczyka i Romana Ośliźloka. W finałach Indywidualnych Mistrzostw Okręgu 10 miejsce w grupie 52 zawodników zajął Edward Dudkiewicz, natomiast Krystian Balcar był 16. Obaj panowie widoczni byli także w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Dutkiewicz zajął 45 miejsce, natomiast Balcar 51. Startowało 68 zawodników. W połowie roku rozegrano Turniej o Puchar Dyrektora GOKiR Mszana gdzie triumfował Adam Juraszek, natomiast 11 miejsce zajął Alfred Orawski. W grudniu z kolei rozegrano tradycyjny Turniej o Świątecznego Karpia. Wygrał Krystian Balcar przed Władysławem Maziarczykiem i Janem Gomolą. W Mistrzostwach Gminy Mszana wicemistrzostwo wywalczył Andrzej Pawela (prezes klubu z Połomi), trzeci był Eugeniusz Latocha, a zawody wygrał Jerzy Polnik (prezes klubu z Mszany). Drużynowo triumfowała ekipa z Połomi przed zawodnikami z Mszany. Trzecie miejsce dla zawodników z Gogołowej.