Napisz z nami polsko-czeską książkę kucharską

2013-01-04

Nieźle radzisz sobie w kuchni, posiadasz ciekawy przepis kulinarny? Prześlij go nam i bądź jednym z autorów naszej książki kucharskiej. Na propozycje czekamy do 14 stycznia. Promocja książki w marcu po polskiej i czeskiej stronie granicy. 

Dobiega końca realizacja unijnego projektu "Frycovice-Mszana. Smaczności bez granic". Jego podsumowaniem jest napisanie książki kulinarnej zawierającej polskie i czeskie przepisy kulinarne tłumaczone na dwa języki. Znajdą się w niej m.in. potrawy serwowane przez Polaków i Czechów podczas imprez realizowanych w ramach projektu przez ostatni rok. Przypomnijmy, że odbył się m.in. Festiwal śledzia, a także impreza plenerowa w Czechach pod nazwą "Uroki jesieni", podczas której podawano dania z dziczyzny. Było także grzybobranie w czeskich lasach i co za tym idzie przekąski z grzybami. Nie zabrakło rzecz jasna imprez kulinarnych przygotowywanych w okresie Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Nie zmienia to faktu, że do grona autorów książki mogą dołączyć mieszkańcy Mszany i podzielić się z nami swoimi autorskimi przepisami.

Zainteresowani mogą przesłać nam (lub przynieść do siedziby GOKiR przy ul. Mickiewicza 92 w Mszanie) przepis zawierający: nazwę potrawy, skład produktów oraz sposób wykonania. Przepisy można przesyłać także na adres: dyrektor@gokir-mszana.pl. Prosimy podać również imię i nazwisko autora przepisu oraz telefon kontaktowy w celu wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości jakie mogą pojawić się na etapie wymiany informacji. Na propozycje czekamy do poniedziałku 14 stycznia.

Promocja polsko-czeskiej książki kucharskiej odbędzie się w marcu zarówno w Mszanie jak i we Frycovicach. Gośćmi imprez po obu stronach granicy będą autorzy przepisów.  

(raj)              

POWRÓT