Gospodynie z Połomi na wigilię zaprosiły także dzieci

2012-12-19

W środę 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich w Połomi. Wśród gości były dzieci, których nie oszczędził los. Panie wręczyły im świąteczne paczki.

Sala Ośrodka Kultury w Połomi pękała w szwach. Na Wigilii organizowanej przez miejscowe gospodynie zjawiło się około 150 osób. Uczestnicy spotkania degustowali m.in. pysznego karpia, makówki, moczkę i zupę rybną. Zajadały się także dzieci zaproszone przez organizatorów. Za stołem zasiedli podopieczni świetlicy środowiskowej, a także państwo Szulik z Gogołowej prowadzący pogotowie rodzinne. Opiekują się i wychowują 11 dzieci. Podczas połomskiej wigilii na ich twarzach uśmiechu nie brakowało. Gospodynie przygotowały dla nich obfite paczki świąteczne. Prezenty trafiły także do Elżbiety Rduch, Mari Cofalik, Marty Gąsior i Lidii Marek. To jubilatki, członkinie KGW w Połomi, obchodzące w tym roku 75 rocznicę urodzin.

W świąteczny nastrój uczestników wprowadziła Ania Polok. Zaprezentowała piękny wiersz mówiący o dobroci i miłości, której nie powinno zabraknąć szczególnie w Boże Narodzenie. Na scenie pojawiła się także grupa teatralna KREDENS z przedstawieniem traktującym o przemianie ludzkich serc i dobroci, która rodzi się czasem w najmniej oczekiwanych okolicznościach.

(raj)     

POWRÓT